אפייה ללא גלוטן עם תמי בן דוד

בצקים ואפיה ללא גלוטן

מפגש ראשון

הסבר רקע – נלמד את העקרונות והדגשים בהכנת בצק שמרים ללא גלוטן. סוגים שונים של בצקי שמרים ולמה/למתי מתאים כל אחד מהם כולל בצק שמרים בסיסי, לחם מלא, לחמניות ופיתות. הסבר על פעילות השמרים, תכונות הקמח ללא גלוטן (תגמיש) בהשוואה למקבילה הגלוטנית, טיפים שיקצרו תהליכים ויחסכו זמן ואפילו... אלו מכשירים וציוד יקלו על הביצוע ויסייעו בקבלת תוצאה מושלמת. 
מעשי – הכנת בצקי השמרים, התפחה ואפייה
השיעור פרווה וכולל סוכר בכמות קטנה (למעוניינים בתוכן ללא סוכר יתאפשר שימוש בתחליף)

מפגש שני - בצק שמרים מתוק ופלונדר שלב Ï (שמרים מקופל)

תיאורטי – מאפי שמרים מתוקים מסוגים שונים: בריוש, עוגות שמרים ושמרים כרוך. עקרונות הכנת בצק כרוך, קיפול, קירור, מילוי ואפייה של דייניש, קראנץ', עוגות שמרים, בריוש וקרואסון.
מעשי – הכנת בצקי השמרים והכנת שלב ראשון לבצק שמרים כרוך (כולל הכנות בצק לשיעור הבא), מילוי ואפייה של רוגעלך, קראנץ' ובריוש. השיעור חלבי וכולל סוכר

מפגש שלישי - בצק עלים, בורקס, פלונדר שלב II (סיום)

תיאורטי – חזרה על עקרונות וסוגי קיפול לבצק שמרים ולבצק עלים
מעשי – הכנת בצק עלים, קיפולים, מילויים שונים ואפייה של בורקסים. השלמת קיפולים, עיצוב ומילוי לבצק הפלונדר: קרואסונים ודניש . השיעור חלבי וכולל סוכר.

מפגש רביעי - בחושות, פריך ורבוך

תיאורטי – נלמד על סוגי עוגות בחושות ומהירות הכנה, בצק פריך ובצק רבוך. מגוון האפשרויות להפקה מיטבית של טעמים וצורות אפייה/הגשה בכלים, ציפויים ומילויים
מעשי – הכנת עוגה בחושה (טעמים שונים), עוגיות חמאה, פחזניות, קרם למילוי וגנאש לציפוי. השיעור חלבי וכולל סוכר

מפגש חמישי - בניחוח איטלקי

תיאורטי –  עקרונות בהכנת בצק הפסטה, ההבדל בין פסטה טרייה ליבשה, סוגי פסטה והרטבים המתאימים לכל סוג וכן מילויים לרביולי, פוקאצ'ה ופיצה.
מעשי – הכנת בצק פסטה, רביולי במילוי תרד-ריקוטה, רוטב עגבניות עשיר, פוקאצ'ה ופיצה
השיעור חלבי וללא סוכר

תאריך הקורס הקרוב:

06.12.2017

ימי ד'

מחיר: 1,950 ש"ח

גלוטן 358 על 179
  • שף תמי בן דוד

    יזמית ישראלית ומומחית בתחום הקולינריה ללא גלוטן. הגתה ופיתחה את 'קמח תמי' ובהמשך את כל סדרת המוצרים תחת המותג 'תמי'. מנחת סדנאות בישול ואפייה ללא גלוטן, כתבה והוציאה לאור את הספר הראשון בעברית לאפייה ללא גלוטן. כבלוגרית אוכל וכמתכונאית פורסמו במרוצת העשור האחרון מאות מאמרים ומתכונים שלה בעיתונים ובאתרים שונים (ביניהם 'על השולחן', Ynet, 'בופה', בלוג 'קולינריא', נענע 10, דרך האוכל ועוד). את הידע התאורטי בתחום הכימיה של המזון רכשה באופן אוטודידקטי ובאמצעות התמדה בשיטת ניסוי וטעיה ללא השכלה פורמלית בתחום, כיום תמי מלווה אופים, קונדיטורים ובעלי מקצוע וותיקים בתחום עסקי המזון המעוניינים להרחיב ולהתאים את ההיצע לקהילה הנדרשת לכך.

פרטים נוספים

בצקים ואפיה ללא גלוטן

מבנה הלימודים

ימי ה', בין השעות

17:00 עד 21:00

מחיר: 1,950 ₪

קהל יעד

הקורס במתכונתו מיועד לאנשים בעלי ידע בסיסי באפייה אך לא בהכרח באפייה ללא גלוטן. הוא יכול להתאים גם לחסרי ידע וניסיון אך חדורי מוטיבציה

תאריך

טרם נקבע תאריך פתיחה

מחיר

1,950 ש"ח

צרו אתנו קשר בכל נושא