אפייה

סדנאות אפייה וקונדיטוריה

מגמת הקונדיטוריה של דן גורמה מציעה מגוון סדנאות אפייה וקונדיטוריה: קורס קונדיטוריה מקיף; לימודי המשך לקונדיטורים; סדנאות אפייה קצרות לפודיס חובבי אפייה וקונדיטוריה ולפודיס שרוצים להעמיק מעט בתחום ספציפי מהעולם רחב-היריעה של הקונדיטוריה; וקורסי קונדיטוריה לפודיס שרוצים להשתלם במגוון הנושאים בתחום.

קורסי הקונדיטוריה וסדנאות האפייה מבוססים על הקלאסיקה האירופית, תוך הקפדה על הכרת המגמות העכשוויות שבולטות בפטיסרי הצרפתי. דן גורמה משתף פעולה עם בית-הספר פרנדי שבפריס. במסגרת שיתוף פעולה זה, מעבירים מורים מבית-הספר פרנדי סדנאות אפייה וקורסי קונדיטוריה בדן גורמה, ותלמידי דן גורמה יכולים להשתלם בבית-הספר פרנדי. דן גורמה תל-אביב מציע תנאי לימוד שלא נראו עד כה בארץ. לכל תלמיד עמדת עבודה מרווחת ומצוידת היטב, והלימודים מבוססים על עבודה מעשית ופרטנית. הציוד בסדנאות האפייה והקונדיטוריה הוא מן השורה הראשונה במעלה. חומרי הגלם משובחים ומשלבים את מטב התוצרת המקומית עם מוצרים מן החברות הטובות בעולם.

מגמת הקונדיטוריה של דן גורמה תל-אביב מנוהלת על-ידי שף-קונדיטור מאיה רביבו, שהייתה השף-קונדיטורית הראשית של מלון המלך דוד, של מלון הילטון מלכת שבא ושל מסעדת רפאל. את לימודיה באמנות הקולינריה ואת התמחותה בקונדיטוריה השלימה במכון הקולינרי לאמנויות שבפלורידה, ולאחריהם הייתה סו-שף-קונדיטור במלון ריץ-קרלטון שבפלורידה, שם עבדה עם שף סבסטיאן טיפאני.

צרו אתנו קשר בכל נושא